Z nasledujúcej ponuky si vyberte skupinu miest, ktoré by ste radi navštívili : 

             
Botanické záhrady Turistické chondíky a cykloturistika Jaskyne a podzemné chodby Kúpaliská a plavárne Lyžiarske centrá a lokality Prírodné rezervácie, golf a jazdenie Vodopády, skaly, priepasti a iné

Krásy prírody prihraničných oblastí Čiech a Slovenska

Aj Vás už omrzelo cestovať za krásnou a malebnou prírodou do ďalekých končín a radšej by ste spoznali ešte niečo nové doma na Slovensku a v Čechách ?  Radi by sme Vás inšiprovali a našimi článkami dostali do lona prírody prihraničných oblastí. Objavte ohromné prírodné bohatstvo, ktoré skríva naša príroda a okolie. Pomôže Vám k tomu naša mapa, či výber prírodných atrakcií.

Turistické trasy nájdete v prihraničných oblastiach skoro na každom kroku. Je to dané hornatosťou terénu, ako aj krásou prírody. Najkrajšie turistické trasy však nájdete v národných parkoch, ktorých má napríklad Slovensko až deväť.

Cyklotrasy podone ako turistické trasy nájdete skoro všade na Slovensku a v Čechách. Naša príroda ponúka nenáročné cyklotrasy napríklad na hrádzach  riek ako aj náročnejšie a veľmi náročné cyklotrasy v krásnych Slovenský a Českých horách.

Splav riek  je veľmi populárnou formou rekreácie a trávenia voľného času. Ideálne podmienky na splav majú rieky prakticky všetky rieky v prihraničných oblastiach. V ich okolí sa nachádzajú campingy, ktoré poskytujú zázemie pre vodákov. Splavovanie na člnkoch, raftoch, kajakoch či pramiciach je možné aj individuálne po zapožičaní si potrebnej výstroje.

Lyžiarske strediská  sú čoraz lepšie a kvalitnejšie ! A nielen krásne Slovenské  a České hory ich predurčujú aby sa stali rajom pre lyžiarov. Lyžiarske strediská investovali nemalé prostriedky do svojej modernizácie a tak  v súčasnosti poskytujú komplexné služby a široké možnosti ubytovania i trávenia voľného času.

Jazerá a priehrady  ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá na juhu Čiech a Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Aquaparky sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Termálne kúpaliská sú tiež postavené na zdrojoch z termmálnych prameňov, ktorých majú prihraničné oblasti požehnane. Termálne kúpaliska  sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Kúpele sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť

Nevybrali ste si ? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi obrázkami z prírody a vyberte si práve ten Váš ideálny oddych v prírode.

Potom som pochopil, že krásy sa možno dotknúť iba srdcom. “ (John Lennon)  “ Odtrhol som kvetinu, zvädla mi. Chytil som motýľa, zomrel mi v dlani.

Zadávanie článkov na našich stránkach : 

Zadanie trvalých článkov prírodných zaujímavostí na naše stránky. Tento spôsob obsahuje komplexné zadávanie  – úprava textu, foto-galéria, kontaktné informácie, uverejnenie na hlavnej stránke. Zadanie týchto článkov je prostredníctvom webového formulára. Pokračujte kliknutím na odkazy nižšie alebo výberom z horného menu – Inzercia.

Rýchle zadávanie krátkych kultúrnych akcií pre široku verejnosť prostredníctvom nášho fóra. Tento spôsob je rýchly, nepodlieha schvaľovaciemu procesu administrátora. Zadané články sú moderované správcom stránky a  ľahko komentovateľné širokou verejnosťou. Pokračujte kliknutím na odkaz nižšie alebo výberom z horného menu – Naše fórum.

 Zadanie prírodnej atrakcie  Zadanie aktivity v prírode

Zadanie športového podujatia

Pravidlá pre používanie Fóra na adrese Cestovinky.sk 

Vstupom na “Naše fórum” (cestovinky fórum) súhlasíte s právnym vymedzením nasledujúcich podmienok.